top of page

Instrukcja świeżości

Świeże kwiaty cięte są bardzo delikatne i wymagają delikatności. Kwiaty najlepiej zachowują się w temperaturze + 2 ... + 7 stopni, nie tolerują mrozów, upałów i nagłych zmian temperatury.


Każdy kwiat w bukiecie mieszanym ma swoją żywotność, niektóre rośliny dłużej zachowują świeżość niż inne. Jedną z cech kwiatów ciętych jest ich nie długotrwałość.

Nasz zespół ELIZA FLOWERS, codziennie sprawdzamy świeżość i jakość naszych kwiatów i chcemy, aby zachwycały Cię jak najdłużej! #Elizaflowers #kwiaciarnialublin #lublin - Przed umieszczeniem kwiatu w wodzie, przyciąć 2-3 cm łodygi pod kątem 45 stopni ostrym nożem, dużymi nożyczkami lub sekatorem, aby zwiększyć obszar wchłonięty przez łodygę wody. Przycinaj łodygi przy każdej wymianie wody, aby zapewnić prawidłowe odżywianie roślin. Codziennie zmieniaj wodę, aby zapobiec tworzeniu się patogennej mikroflory. Podczas zmiany wody należy umyć wazon środkiem antybakteryjnym. - Znajdź odpowiednie miejsce na wazon z kwiatami. Powinno być chłodno z dopływem świeżego powietrza, z dala od urządzeń grzewczych, przeciągów i bezpośredniego światła słonecznego. Nie zaleca się umieszczania kwiatów w pobliżu owoców i warzyw.

- Uzupełnij wazon wodą, gdy kwiaty wchłaniają się i odparowują przez cały dzień. Dotyczy to zwłaszcza upałów i pomieszczeń z suchym powietrzem. W pojemniku powinno być wystarczająco dużo wody, aby jedna trzecia łodyg była zanurzona w wodzie. Usuń z wody liście i zwiędłe części kwiatów - wywołują one rozwój bakterii, które przyspieszają niszczenie kwiatów. Używaj specjalnych dodatków, które przedłużają żywotność roślin. Nie używaj cukru i innych środków ludowych!


- Miej oko na ilość wody w wazonie, wiele kwiatów, takich jak tulipany i piwonie, spożywa ją w dużych ilościach. Jeśli pędy kwiatowe są umieszczone w gąbce kwiatowej, wodę należy dodawać co 1-2 dni, aby była wilgotna.


- Jeśli bukiet lub kompozycja zawiera kwiaty na dodatkach florystycznych, należy dodać do nich wodę, ponieważ roślina wchłania wodę. W przypadku elementów dekoracyjnych na drewnianych przedłużaczach i krótkich gałęziach zieleni nie jest wymagana szczególna pielęgnacja i zaopatrzenie w wodę.


- Nie zaleca się pozostawiania bukietów bez wody na długi czas, pozostawiania bukietów i kompozycji w samochodzie z silnikiem na biegu jałowym na dłużej niż 5 minut (szczególnie zimą i podczas upałów), a także przenoszenia świeżych kwiatów w temperaturach poniżej +2 stopnie bez izolacji.


Jeśli bukiet zwiędł częściowo lub całkowicie za szybko, upewnij się, czy postępowałeś zgodnie z naszymi zaleceniami.

www.elizaflowers.pl Kwiaciarnia Lublin Eliza Flowers Zamów z dostawą w Lublinie


76 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page